Канада излъга българските волейболисти в Гданск

| от |

България загуби от Канада с 2:3 гейма във втория си мач от предварителна група С на Световното първенство в Полша. Двата тима изиграха един много силен мач на „Ерго Арена“ в Гданск, като в крайна сметка канадците имаха повече късмет и стигнаха до обрат в мача.

Първата част не започна добре за „трикольорите“, които губеха в резултата до средата на гейма, когато се стигна до 15:15. Последваха грешки на канадците и отлични атаки, повечето от които на Цецо Соколов. Така се стигна до 25:17.

Със същия резултат, но в полза на канадците завърши втория гейм. „Кленовите листа“ ни затрудниха с начален удар, а освен това българският тим нямаше една успешна блокада.

Третата част започна с жълт картон от страна на главния съдия към Пламен Константинов, като причината за това решение така и не стана ясна. Двата тима започнаха равностойно и в началото се игра точка за точка. В крайна сметка родните национали взеха стабилен аванс, който се запази до края – 25:20.

Началото на четвъртата част започна с няколко грешки в нападение от страна на тима, воден от Пламен Константинов, което позволи на канадците да поведат в резултата. Отличната игра на Соколов, Салпаров и Пенчев позволи на българите да обърнат резултата в своя полза. До края на гейма двата тима играха равностойно, като българите бяха близо до успеха, но играчите на Канада показаха отлична игра в защита и направиха четири поредни точки, като по този начин обърнаха гейма в своя полза, стигайки до два геймбола – 24:26.

В тайбрека отборът на Канада показа по-добра игра и заслужено стигна до победата след 15:8.

Следващият двубой на България е този петък от 14:00 часа срещу състава на Китай. /БГНЕС