Ивет Лалова със сребро и на 100 м

| от Sportcafe |

Ивет Лалова спечели още един сребърен медал от европейското първенство по лека атлетика в Амстердам. Спринтьорката дублира класирането си на 200 метра и остана втора и на 100 метра.

Българката финишира за 11,20 и бе изпреварена единствено от звездата на домакините Дафне Схипърс (10,90). С пет стотни по-бавна от Ивет бе Муджинга Камбунджи от Швейцария.

Финалът бе помрачен от тежката контузия на британката Дезри Хенри, която бе сред фаворитките за отличията. Тя бе изнесена на носилка с прогноза за скъсан мускул.

„Това е най-добрият възможен начин да отида на олимпиадата“, заяви щастливата Лалова след състезанието. Тя ще участва на четвъртите си летни игри, като дебютира в Атина през 2004 г.

По-рано през деня спортист №1 на България за миналата година Габриела Петрова отпадна още в квалификациите на тройния скок. Ваня Стамболова беше дисквалифицирана в сериите на 400 метра с препятствия заради неправилно преминаване, а Силвия Дънекова не стартира в квалификациите на 3000 метра с препятствия заради контузия.