Ивет Лалова финишира първа в серията си и е на финал на 100 м

Действащата шампионка на 100 метра Ивет Лалова се класира за финала в дисциплината на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих.

30-годишната българка финишира първа в своята серия с време 11.15 секунди. Втора в тази серия бе представителката на домакините Муджинга Камбуджи, която за втори път в рамките на два дена постави нов национален рекорд, този път 11.20 сек. Надпреварата изненадващо напусна шампионката от 2010 година Верена Зайлер от Германия. Инна Ефтимова също отпадна, след като се нареди шеста в своята серия. Ивет Лалова спечели европейската титла на 100 метра преди две години в Хелзинки. Тя ще се опита да дублира трофея си по-късно тази вечер.

Тихомир Иванов се класира за финала на скок височина на европейското първенство по лека атлетика в Цюрих. Българинът скочи 223 см в квалификацията, което му бе достатъчно да си осигури място във финала.

Другият българин в тази дисциплина Виктор Нинов не успя да премине квалификацията. Той скочи 210 см и се нареди на предпоследното 22-ро място.

/БГНЕС, News7

Коментарите са изключени за Ивет Лалова финишира първа в серията си и е на финал на 100 м