Испания сдаде световната титла

Отборът на Испания сдаде световната титла още преди края на мачовете от груповата фаза на Световното първенство в Бразилия.

1538899_904505246231990_6056950455369681297_n

Това стана факт, след като избраниците на селекционера Висенте дел Боске регистрираха втора загуба в група B на шампионата и са без спечелена точка след първите си два мача на турнира.

Във втория кръг от груповата фаза, на митичния стадион „Маракана“ в Рио де Жанейро Испания загуби от Чили с 0:2. За Чили това е втори успех на турнира. С две победи в групата е и отборът на Холандия.
Едуардо Варгас в 20-ата минута и Чарлес Арангис в 43-ата минута вкараха головете за Чили.

Тимът на Чили започна отлично мача, като още във 2-ата минута Едуардо Варгас пропусна да открие резултата. Последваха няколко добри намеси на вратаря на Чили Клаудио Браво.

В 20-ата минута по-активният отбор, този на Чили, излезе напред в резултата. Едуардо Варгас завърши бърза контраатака на Чили, след като бе изведен на стрелкова позиция от Алексис Санчес.

Spain vs Chile 0-2 by footylightextra

Чили продължи да бъде по-активният отбор, като в 43-ата минута Чарлес Арангис удвои преднината на южноамериканците. След изпълнение на пряк свободен удар вратарят на Испания Икер Касияс изби топката, която попадна в краката на Арангис и той вкара за 2:0 за Чили. Защитата на Испания също не се намеси на ниво.

Тимът на Испания започна активно второто полувреме, но постепенно отборът на Чили изравни играта.
До края на мача вратарят на Чили Клаудио Браво с отличните си намеси бе с основна заслуга за успеха на тима си.