И Финландия ни натупа на волейбол

| от |

Българският национален отбор по волейбол завърши плачевно участието си на Световното първенство в Полша и потегли към дома с шеста загуба. Възпитаниците на Пламен Константинов допуснаха поражение с 0:3 (18:25, 21:25, 18:25) от Финландия и по този начин ще завършат гастрола си в Полша на предпоследно място в Група F. Така нашите изравниха най-слабото си представяне на Мондиал от 2002 година, когато завършихме 13-и. Ако пък по-късно днес Италия спечели с три точки срещу Австралия ще ни изпрати дори с една позиция по-назад, предаде bgvolleyball.com.

Днес Пламен Константинов избра да започне със следната седмица: Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Андрей Жеков, Данаил Милушев, Светослав Гоцев, Мирослав Градинаров и либеро Теодор Салпаров.

В самото начало на срещата България поведе с 4:2, но съвсем скоро Суоми установи контрол над събитията на полето и на първото техническо прекъсване бе с точка преднина. Скоро авансът на скандинавците се увеличи до три точки при 10:7, а не след дълго геймът за Лъвовете бе напълно изпуснат след серия от флот сервис за 19:13 за Финландия. Това наложи на мястото на Гоцев като център да се появи Цветан Соколов. Тази рокада не даде никакъв резултат и съперникът ни поведе с 1:0.

За втората част Соколов остана на поста центъра, а Константинов опита с пускането да вдигне нашите с пускането капитана Тодор Алексиев, Николай Пенчев и Мартин Божилов, но това отново не даде резултата и след равенство 8:8 при флот сервис на Теодор Тодоров, Лъвовете изпуснаха юздите на гейма. Финландия поведе с 16:13 и 21:18 и спокойно затвори втората част.

Пропадането на България продължи и в третия гейм, когато съперникът ни набързо поведе с 6:2 и 8:4, с което подсказа, че краят на срещата е близо, но за разлика от боксов мач тук Константинов нямаше как да хвърли бялата кърпа. Скоро Суоми дръпна с 16:10 и затварянето на мача бе само въпрос на време.

Диагоналът на Финландия Урпо Сивула завърши с 22 точки, докато за България най-резултатен бе Цветан Соколов с 11 точки.