По данни на бразилски медии най-многочисленият протест е бил в Сао Пауло – според различни оценки в него са се включили между 30 и 80 хиляди души. По-малки демонстрации имаше в други градове, сред които столицата Бразилия и Рио де Жанейро.
Участието в протестите обаче не беше толкова масово, както по-рано през годината. През август по улиците излязоха стотици хиляди хора, а през март – около един милион.
Председателят на долната камара на парламента Едуардо Куня откри процедура за импийчмънт на 2 декември, като се съгласи Конгресът да обсъди твърденията на опозицията, че Русеф е нарушила бюджетните закони, за да увеличи разходите по време на кампанията за преизбирането си през 2014 г.
Много бразилци обаче са по-недоволни от най-тежката икономическа рецесия от поне 25 години и корупционния скандал в държавната нефтена компания „Петробраз“, в който са замесени съюзници на президента. Русеф не е обект на разследване, но много бразилци поставят въпроса как може тя да не е знаела за корупцията, след като е била председател на компанията от 2003 до 2010 г.