Хеттрик на Гереро прати Перу на полуфинал срещу Чили

Отборът на Перу стана вторият полуфиналист на Копа Америка. Тимът, воден от Рикардо Гарека победи Боливия с 3:1 и ще спори с домакина Чили за място на финала.

Хеттрик за перуанците отбеляза Хосе Гереро. Деветката на Перу наниза два гола между 20-ата и 23-ата минута, като оформи хеттрика си в средата на втората част.

Единственото попадение за Боливия вкара Марсело Морено от дузпа в края на мача.

Тази нощ Аржентина се изправя срещу Колумбия в третия четвъртфинал. 30 минути след полунощ в нощта на събота срещу неделя пък Бразилия играе с Парагвай.

Победителите от тези двойки ще оформят втория полуфинал.

Междувременно, се очаква официално потвърждение дали Гонсало Хара от Чили ще бъде наказан и за колко мача. Бранителят на домакините вкара пръст в задника на Единсон Кавани, след което пък нападателят на Уругвай бе изгонен.

В крайна сметка, Чили спечели мача и ще играе на 1/2-финала с Перу.

Коментарите са изключени за Хеттрик на Гереро прати Перу на полуфинал срещу Чили