Григор Димитров стартира с победа защитата на титлата си

Григор Димитров започна успешно защитата на титлата си в Стокхолм, след като победи Теймураз Габашвили 7-5, 7-6 на старта си на турнира.

Българинът стартира изключително добре в първия сет като поведе с 3-0 гейма за съвсем кратко време. Гришо стигна и до втори пробив при 4-1, но на собствения си сервис гейм допусна Габашвили да върне един от пробивите. Последва блестящ гейм на Габашвили след, който резултатът стана 5-3. Габашвили влезе рязко във форма и успя да върне и вторият пробив, с което резултатът стана 5-4. Димитров допусна разконцентриране и се стигна до изравняване на резултата 5-5. Серията на Габашвили беше спряна, след като Димитров спечели сервис гейма си и резултатът стана 6-5. Въпреки спада си обаче хасковлията показа психика и спечели първия сет със 7-5.

Вторият сет започна равностойно, но Григор успя да пробие и да поведе с 4-2. Габашвили обаче върна веднага пробива за 4-3. Вторият сет отново стигна до 5-5. Григор отново взе гейма си за 6-5, но за съжаление Григор не успя да повтори първия сет и се стигна до тайбрек. В крайна сметка Григор измъкна мача и спечели със 7-5, 7-6.

С успеха си, освен, че запази шансовете за турнира в Лондон, Григор си осигури 15 360 евро и 45 точки за световната ранглиста. В спор за място на полуфиналите Григор ще се изправи срещу победителя от двубоя между Жереми Шарди и Джак Сок. Мачът ще е в петък. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Григор Димитров стартира с победа защитата на титлата си