Григор Димитров спечели турнира в Акапулко

BhtJgqTCEAApkOu

След невероятна битка и тайбрек, Григор Димитров спечели турнира в Акапулко с 7-6 3-6 7-6
1

В първия сет двамата тенисисти не допуснаха пробиви в подаването си, като се стигне до тайбрек. В него Димитров започна отлично, като поведе с 5:0 точки преди Андерсън да спечели първата си точка, която се оказа и единствена за него в тайбрека.

Във втория сет Андерсън направи ранен пробив, като поведе с 3:0 гейма преди Димитров да спечели първия си гейм. До края на частта южноафриканецът не позволи обрат и спечели частта с 6:3 гейма.

В третия сет двамата си размениха по един пробив в началото и в средата на сета. При 2:1 Григор Много лош гейм за Димитров, който приключи с топка в аут.

При 5-5 на корта се разрази поредната малка битка на Централния корт в гейм, в който Андерсън стигна до дюс, но Григор се справи в тази критична ситуация, печелейки гейма си с мощен ас. В следващия гейм Андерсън бе подложен под напрежение и се стигна до 30-30, но точно тогава два поредни аса вкараха мача в тайбрек – четвърти за Димитров в Акапулко, а предишните три бяха спечелени. Историята се повтори – Андерсън поведе с минипробив, минута по-късно загуби аванса си след двойна грешка, а при 5-5 стабилна игра на Гришо предизвика нов минипробив и му донесе мачбол. Южноафриканецът не издържа в следващото разиграване и титлата бе факт!