Григор Димитров и Монфис играят във вторник след 21:30

Григор Димитров и Гаел Монфис ще се изправят един срещу друг на „Arthur Ashe Stadium“ на US Open около 21:00 – 21:30 ч. на Централния корт във вторник.

В 18 часа на централния корт ще се изиграе мач на двойки, около 18-18:30 започва мача Белинда Бенчич – Шуай Пън, а след неговия край започва така желания мач за нас Димитров – Монфис.

Това ще е трети мач помежду им, първата среща беше преди три години на US Open. Тогава французинът спря първата ни ракета още на старта на турнира, надигравайки го със 7-6(6) 6-3 6-4, а през този сезон те се срещнаха на полуфиналите в Букурещ, а Монфис се отказа при резултат 5-1 в първия сет.

Победителят от мача ще вземе 360 точки за АТР ранглистата, тук сметката е направена от TenisKafe. Aко Григор победи, точките няма да се окажат достатъчни да се изкачи напред в класирането. За да напредне от №8 в света – позицията, която заема в момента, ще трябва да направи още една крачка напред и да достигне до полуфинал и в същото време Бердих да отпадне преди това или Раонич да загуби тази вечер. Що се отнася до финансовото измерение на класиране за четвъртфиналите, победителят от двубоя между Монфис и Димитров ще вземе $370,000, а загубилият ще трябва да се задовли с чек за „само“ $187,000.

Коментарите са изключени за Григор Димитров и Монфис играят във вторник след 21:30