Гаел Монфис ще е следващият съперник на Димитров

Гаел Монфис ще бъде съперник на Григор Димитров на 1/4-финали на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло, след като изненада Роджър Федерер в мач от 3-ия кръг на надпреварата.

Атрактивният французин се представи стабилно на собствен сервис днес, за да стигне до крайното 6-4, 7-6(5) след час и 44 минути и да запише втори пореден успех над именития си съперник. От своя страна Федерер, който бе финалист в турнира преди година, не изглеждаше напълно концентриран и допусна много непредизвикани грешки, като на практика подари тайбрека на втория сет на Монфис, след като направи 4 изключително слаби отигравания от резултат 5-3. По този начин Димитров ще се изправи срещу Монфис за 4-ти път в кариерата си, като за момента французинът има предимство от 2-1 победи. За последно двамата играха на US Open миналата година, когато 18-ят в световната ранглиста стигна до успех в 3 сета. /БГНЕС