Фалкао изпрати Юнайтед в топ 4

Радамел Фалкао отбеляза първия си гол за Манчестър Юнайтед, а „червените дяволи“ победиха Евертън с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига и се изкачиха до 4-то място в класирането.

Двубоят на „Олд Трафорд“ започна с натиск на домакините, който даде резултат в 27-та минута, когато Хуан Мата подаде на Анхел ди Мария на границата на наказателно поле и аржентинецът преодоля Тим Хауърд с точен изстрел с десния крак. „Карамелите“ изравниха играта след това и започнаха да атакуват по-често, което даде резултат в 45-та минута, когато Люк Шоу фаулира Тони Хибърт в наказателното поле. Давид де Хеа обаче спаси дузпата, бита от Лейтън Бейнс, като това бе първи пропуск от бялата точка за защитника във Висшата лига в цялата му кариера.

Di Maria_MUFC

Гостите продължиха да атакуват след почивката и изравниха в 55-та минута, когато Бейнс центрира по отличен начин и непокритият Стивън Нейсмит се разписа с глава. Възпитаниците на Луис ван Гаал обаче отговориха бързо и 7 минути по-късно отново поведоха. Радамел Фалкао отклони далечен изстрел на Ди Мария и прати топката в мрежата за първия си гол с екипа на Манчестър Юнайтед. В последните минути Де Хеа се отличи с две феноменални спасявания, за да запази преднината на Юнайтед и да донесе победа на своя тим.

След този успех „червените дяволи“ вече имат 11 точки и се изкачиха до 4-то място в класирането, докато Евертън продължава с трагични си старт на сезона и остава на 17-та позиция с 6 точки. /БГНЕС