Победителите от първото състезание на Hyundai Racing Trophy

Екипажът Симеон Симеонов/Йордан Йорданов спечели първото състезание от третия сезон на Hyundai Racing Trophy.

Младият пилот, който натрупа опит в едномарковия шампионат, постигна общо време 01:03:32.3 и триумфира с купата. Втори, с малко над две минути разлика в крайното класиране, се нареди тимът Мартин Коев/Димо Бозуков с 01:05:56.5. Бронзът взе тандемът Денис Станчовски/Васил Георгиев, който постигна време 01:11:12.8. На церемонията по връчване на трофеите призьорите получиха награди от представителя на основния спонсор “Тотал“ Николай Парасков.

18-годишният Симеон Симеонов извоюва и третото място в клас „Джуниър“, а времената му са много по-добри от миналогодишните.

Hyundai i20 Coupe R_rally Brasov_Stanchovski_Georgiev
Състезателят е категоричен, че основна заслуга за това имат тренировките, които са провеждали цяла зима заедно с навигатора му Йордан Йорданов с колегите от Motorsport Academy. Той допълни, че те вече се сработват много добре, свикват с колата и става все по-уверен зад волана на новата еволюция на Hyundai i20 Coupe R. Той обясни, че темпото му се е увеличило значително през втория състезателен ден, след като са сменили гумите Hankook Competition от твърди на меки заради мократа и хлъзгава настилка в началните километри.

Екипажът Мартин Коев/Димо Бозуков отбелязваше развитие всяка следваща отсечка на надпреварата.

Те също са тренирали усилено заедно преди началото на шампионата и са упражнявали различни траектории и видове спиране. „Очаквах да съм малко по-близо до Симеон, но явно това ще се случи по-нататък“, призна след финала Коев. Той обясни, че им се е наложило да правят корекции на записките за трасетата, което е повлияло на представянето им.

Четвърти са Виктория Гъркова/Велислава Павлова, те завършиха всички етапи с 01:15:58.4. 20-годишната дебютантка разказа, че й е отнело известно време, за да свикне с автомобила, като най-голямото предизвикателство е била спирачката на машината, но се сработва отлично с навигаторката си.

Третият сезон на едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy продължава с още пет състезания, първото от които е рали България на 19-21 май.

След това на 15-16 юли е рали Твърдица-Елена, на 1-3 септември – рали Сливен, на 22-24 септември – рали Сърбия и на финала рали Хеброс – 17-19 ноември.

Коментарите са изключени за Победителите от първото състезание на Hyundai Racing Trophy