Джокович с победа №50 за сезона

Сърбинът продължава уверено към защита на титлата в Шанхай

Защитаващият титлата си от последните два сезона Новак Джокович (Сър) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Шанхан с награден фонд $6,5 млн. Водачът в световната ранглиста победи австриеца Доминик Тийм с 6:3, 6:4 за 88 минути, след като не допусна пробив в мача.

Така 27-годишният сърбин записа 50-а победи в 57 срещи през сезона досега. Той е в серия от 26 поредни успеха на турнири в Китай, след като спечели три поредни титли в Пекин, както и последните две издания на надпреварата в Шанхай.

За място на четвъртфиналите Джокович ще срещне Михаил Кукушкин (Казах). Поставеният под номер 6 Томаш Бердих (Чех) също продължава напред след убедителен успех с 6:3, 6:1 над французина Ришар Гаске. Бердих наниза 10 аса и загуби само пет точки при собствен сервис, за да триумфира след само 52 минути игра. Чехът, полуфиналист от турнира през 2012 г., ще срещне хърватина Иво Карлович в третия кръг. / News7