Отборът на Монако победи като домакин Гинган с 2:0 в мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата на Франция.

Димитър Бербатов в 8-ата минута откри резултата в мача. В четвъртата минута на добавеното време резервата Антъни Маршал вкара втория гол за домакините, за крайното 2:0.
Българският нападател бе титуляр за Монако, като игра до 73-ата минута, когато бе заменен от Маршал.

В 70-ата минута Бербатов получи жълт картон. Отборът на Гинган игра от 36-ата минута с десет души след директен червен картон за Кристоф Мандане.

За полуфиналите се класираха и отборите на Бастиа и Пари Сен Жермен, а последният участник в тази фаза на турнира ще определят тимовете на Лил и Нант.

Коментарите са изключени за Димитър Бербатов класира Монако на полуфинал в турнира за Купата на Лигата на Франция