Челси затвори вратата на Ливърпул за Шампионската лига

Челси и Ливърпул завършиха на равно 1:1 в мач от 36-я кръг на Премиършип.

В срещата на „Стамфорд бридж“ за Челси се отличи Джон Тери, който отбеляза попадение в петата минута и с това стана най-резултатният защитник във Висшата лига. Стивън Джерард пък възстанови равенството в 44-та минута. Шампионите Челси са с 84 точки 11 пред вторите Манчестър Сити, Ливърпул са на пето място с 62 точки.

Сити размаза КПР за довиждане от Премиършип

Серхио Агуеро отбеляза хеттрик, след като Манчестър Сити размаза КПР с 6:0 и прати лондончани в Чемпиъншип.

Срамната загуба остави Куийнс Парк Рейнджърс на дъното на таблицата на девет точки от зоната за спасяване и с два мача до края на шампионата. Головият обстрел започна от четвъртата минута, когато Агуеро откри за 1:0. Александър Коларов удвои преднината на Сити в 32-та минута. В 50-та минута Агуеро добави още един гол за 3:0. Денят на феновете на КПР съвсем се смрачи, след като Агуеро оформи своя хеттрик, а крайният резултат 6:0 оформиха Джеймс Милнър и Силва. Аржентинецът има вече 25 гола този сезон в Премиършип. След загубата КПР ще се присъедини към Бърнли в Чемпиъншип. Третото и четвъртото място за изпадане в момента е заето от Хъл Сити, но има още няколко клуба, които са в опасност от понижение. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Челси затвори вратата на Ливърпул за Шампионската лига