Бразилия подчини Аржентина, Меси изпусна дузпа

| от |

Бразилия победи с 2:0 големия си противник Аржентина в контролна среща, която се игра в китайската столица Пекин по повод 100-годишнината на футболното съперничество между двата южноамерикански гранда.

И двата гола за успеха на „селесао“ вкара нападателят на Атлетико Минейро Диего Тардели. Той откри резултата в 28-ата минута, което беше дебютното му попадение със златистата фланелка. Двубоят можеше да се развие и в друга посока, но мегазвездата на аржентинците Лионел Меси пропусна дузпа малко преди края на първата част. В 64-а минута Тардели реализира втория си гол за крайното 2:0. Малко преди края голмайсторът бе заменен от ветерана Кака, който се завърна в националния отбор на Бразилия след дълго отсъствие./News7