Безапелационна победа за Габи Солкалова в спринта в Поклюка

Днес в Поклюка (Словения) беше дадено началото на третия кръг от Световната купа по биатлон за сезон 2014/2015. Програмата стартира със спринт на 7.5км. при дамите, който беше повече от интересен и напрегнат до самия край, предава biathlonbg.in.

Габриела Соукалова регистрира неубедително представяне в първите два кръга в Йостерсунд и Хохфилцен, но днес се завърна по-силна от всякога. Симпатичната чехкиня беше безпогрешна на стрелбището и заслужено спечели днешното състезание. Това е осма победа в кариерата на Габи и първа за този сезон.

Италианските момичето продължават отличното си представяне през тази година. Талантливата Доротея Вирер завъртя една наказателна обиколка и завърши на престижното второ място. Това е и най-добрият резултат в кариерата на италианката. Припомняме Ви, че само преди няколко дни, Вирер зае трета позиция в преследването в Йостерзунд.

Валя Семеренко обяви, че този ще се състезава и заради сестра си и го прави повече от добре. Представителката на Украйна повали всички мишени на стрелбището, но беше по-бавно от Вирер по последна обиколка и то я класира на трета позиция.

Три български застанаха на старт в Поклюка, като само една от тях се класира за съботното преследване. Деси Стоянова продължава да демонстрира отлична стрелба и с един пропуск се класира на 45-то място. Емилия Йорданова завъртя две наказателни обиколки и зае 77-а позиция, а Райна Коюва със същия брой грешки е предпоследна на 97-о място.

Лош ден в стрелбата имаше лидерката в генералното класиране Кайса Макарайнен. Финландката повали само 6 от 10 мишени и раздели 15-та позиция с Вероника Виткова от Чехия.

Коментарите са изключени за Безапелационна победа за Габи Солкалова в спринта в Поклюка