„Барселона“ гледа към четвъртфиналите на Шампионската лига

Отборът на „Барселона“ спечели ценна победа по пътя към четвъртфиналите на Шампионската футболна лига на Европа. Каталунците победиха с 2:1 „Манчестър Сити“ в първи мач от осминафиналите, който беше игран на „Етихад“ в Манчестър.

Уругваецът Луис Суарес направи триумфално завръщане на Острова с фланелката на „Барселона“. Бившият нападател на „Ливърпул“ се разписа два пъти през първото полувреме за победата на „Барселона“.

Суарес смълча зрителите на „Етихад“ още в 16-ата минута, когато след пас от дясно на Лионел Меси и неумела намеса на Венсан Компани той простреля Джо Харт от ъгъла на малкото наказателно поле.

След половин час игра испанците удвоиха аванса си. Жорди Алба центрира остро по тревата от дясно и Суарес с шпагат отблизо отклони топката в мрежата.

„Сити“ реагира след почивката и Серхио Агуеро намали. Давид Силва хитро чукна топката към аржентинеца, който се измъкна на скорост между двамата защитници на гостите и хладнокръвно преодоля Марк-Андре тер Щеген с удар от 12-13 метра.

Надеждите на домакините за нещо повече бяха прекършени пет минути по-късно, когато Гаел Клиши направи нескопосан опит да изчисти и ритна в коляното Дани Алвеш, за което получи втори жълт и червен картон.

„Барса“ можеше да реши всичко в добавеното време, когато получи право да изпълни дузпа след нарушение на Пабло Сабалета срещу Лионел Меси. Потърпевшият шутира от бялата точка, но Джо Харт спаси и запази минималните надежди на манчестърци за реванша на „Камп Ноу“.

/ БНР

Коментарите са изключени за „Барселона“ гледа към четвъртфиналите на Шампионската лига