Барса, Юнайтед и ПСЖ с победи в САЩ

Барселона, Манчестър Юнайтед и Пари Сен Жермен спечелиха победи на американското издание на турнира International Champions Cup.

Каталунците се наложиха с 2:1 над тима на ЛА Галакси. Луис Суарес откри резултата за Барса в края на първата част, а Сержи Роберто направи 2:0 малко след почивката.

Почетното попадение за американците вкара Томи Майер в добавеното време на срещата, след като с глава засече центриране от корнер.

Манчестър Юнайтед постигна втора победа в турнира. След като победи мексиканския Америка с 1:0, тази сутрин „червените дяволи” спечелиха с 3:1 срещу Сан Хосе Ърткуейкс.

Хуан Мата изведе тима на Ван Гаал в 32-рата минута с много елегантен удар, а пет по-късно новото попълнение Мемфис Депай отбеляза дебютния си гол с фланелката на Юнайтед.

Фатай Алаше намали още преди почивката. Малко след началото на втората част Андреас Перейра оформи крайното 3:1, след като засече с глава центриране на Джеси Лингард.

По-рано тази нощ ПСЖ победи Фиорентина с 4:2 в друг мач от турнира. Това бе втори успех и за тима на Лоран Блан след победата с 3:2 над Бенфика.

Жан-Кевин Аугстин отбеляза два гола за парижани, а Блез Матюиди и Златан Ибрахимович добавиха по едно попадение. Головете за „виолетовите” отбелязаха Хоакин и Джузепе Роси от дузпа.