Компанията е получила общо 112 заявки от правителства от цял свят за достъп до потребителска информация през първото полугодие на 2015 г. Според доклад по случая най-голям брой заявки (99) са дошли от американските власти. Те са свързани с общо 141 акаунта в платформата. От социалната мрежа пък са предоставили информация за 78% от тези профили.
За периода правителствата са предявили искания, свързани със 161 профила в LinkedIn, а от компанията са им дали достъп до 74% от от тях. На второ място по брой заявки се нарежда Индия – с 4, като след нея с по две заявки са България, Канада, Франция и Великобритания. Испания е подала само една заявка за общо 8 акаунта.
От LinkedIn посочват, че компанията държи на прозрачността, ето защо е открита пред потребителите си, медиите и обществеността относно това как и кога правителствата искат от нея да предостави потребителски данни.
От LinkedIn припомнят, че правителствата изискват такава информация в опит за събиране на доказателства за престъпления, разследвания и по ред други причини.