Автогол донесе труден успех за Юнайтед в Уотфорд

| от chronicle.bg |

С гол в последните секунди на двубоя, след удар на Бастиан Швайнщайгер, автогол на Трой Дийни донесе победата за Манчестър Юнайтед с 2:1 като гост на Уотфрод в първи мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха рано-рано в резултата с гол на Мемфис в 11-ата минута, след като холандецът засече центриране на Андер Ерера и със страхотно воле прониза Аурелио Гомес.

Уотфорд обаче успя да изравни играта и дори създаде повече чисти положения от „червените дяволи” след гола на Мемфис.

Така, в 87-ата минута домакините получиха право да изпълняват дузпа, след като Маркос Рохо спъна Игало в наказателното поле. Трой Дийни се разписа от бялата точка и направи резултата 1:1.

Само три по-късно обаче, при едно разбъркване в наказателното поле на домакините, Швайнщайгер стигна до една топка близо до аутлинията, върна я успоредно на вратата и Трой Дийни в опита си да я изчисти я прати в собствената си мрежа.

С успеха, Юнайтед излезе временно начело в класирането, с точка пред Сити и Арсенал, които предстои да изиграят своите мачове от кръга. Уотфорд остава на 11-ата позиция с 16 точки.