Атлетико вдигна за втори път в историята си Суперкупата на Испания

Атлетико Мадрид победи Реал Мадрид с 1:0 и за втори път в своята история се пребори за Суперкупата на Испания. На своя стадион „Висенте Калдерон“ Атлетико стигна до успеха срещу градския конкурент с гол на хърватина Марио Манджукич още във втората минута.

Неговият сънародник от тима на Реал Лука Модрич пък получи червен картон в последната минута на двубоя. Наставникът на „дюшекчиите“ Диего Симеоне също бе изгонен и изгледа по-голямата част от мача от трибуните. В 27-ата минута той реагира остро на отсъждане на страничния рефер и дори си позволи да го плесне леко зад врата. Първата среща на „Сантяго Бернабеу“ завърши 1:1 и Атлетико се пребори за трофея с общ резултат 2:1. Кристиано Роналдо, който се контузи в първия мач, влезе на терена през втората част на мястото на Тони Кроос. За Атлетико Мадрид това бе пето участие в Суперкупата на Испания, която бе ставала притежание на отбора само един път – през 1985 г. Реал е вдигал този трофей девет пъти, последният през 2012 г. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Атлетико вдигна за втори път в историята си Суперкупата на Испания