„Атлетико“ (Мадрид) и „Реал“ (Мадрид) ще решават съдбата си в реванша

| от |

„Атлетико“ (Мадрид) и „Реал“ (Мадрид) завършиха 0:0 в първия четвъртфинал на Шампионска футболна лига. Така съперниците оставиха интригата за реванша на „Сантиаго Бернабеу“ след седмица.

На реванша „Реал“ ще се нуждае от победа, а за „Атлетико“ ще е достатъчно и голово равенство, за да продължи напред. При нулево реми и на „Сантиаго Бернабеу“ ще има продължения и евентуално дузпи.

Ето и оценките на двамата треньори след мача:

Диего Симеоне, „Атлетико“ (Мадрид):

Двубоят остава напълно открит. Нашите футболисти знаят как да реагират в мачове като този, в който през първото полувреме са били подложени на натиск. Те имат огромен футболен интелект. Трябва да продължим по същия начин и да подходим със самочувствие в реванша, защото „Реал“ ще играе пред собствените си привърженици, а това дава предимство. Те ще направят всичко, за да ни победят.

Карло Анчелоти,:

През първото полувреме играхме много добре и заслужавахме да вкараме гол, но резултатът си остана 0:0. Просто играхме фантастично и играчите вършеха отлично работата си на терена. Те обаче не успяваха да завършат положенията си. Второто полувреме обаче беше съвсем различно, защото футболистите на „Атлетико“ започнаха да пресират по-активно и на нас ни беше трудно да задържаме топката. Резултатът не е особено добър, но все пак играта ни от този мач беше добра и това ни дава самочувствие за реванша. Просто трябва 90 минути да играем така, както го правехме през първите 45./БНР

Коментарите са изключени за „Атлетико“ (Мадрид) и „Реал“ (Мадрид) ще решават съдбата си в реванша