Аржентина победи с 1:0 Швейцария след продължения

Отборът на Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното първенство след победа с 1:0 над Швейцария.

1

В редовното време двубоят на „Арена Коринтианс“ в Сао Пауло завърши при резултат 0:0 и се стигна до продължения. Крилото Анхел Ди Мария отбеляза единственото попадение в срещата в 117-ата минута. В самия край на продължението Швейцария можеше да изравни, но ударът с глава на Блерим Джемайли срещна гредата.

Лео Меси и компания бяха на две минути от това да стигнат до дузпи и неясна развръзка на срещата, когато Анхел ди Мария отбеляза секунди преди 120-та минута. Битката на „Арена ди Сао Паоло“ в Сао Паоло беше наслада за феновете, заради смелостта на Швейцария, независимо от липсата на голове. Двубоят започна равностойно, а един от основните претенденти за световната титла Аржентина, показа доста плахо лице. Първото полувреме „кръстоносците“ доказаха, че са корав отбор и не позволиха на Гаучосите да си „разиграват коня“.

В 27-та минута Шакири имаше много чиста възможност да отбележи за Швейцария, но Серхио Ромеро изчисти. Гаучосите също имаха своите атаки, но бетонната защита на Швейцария им попречи да отбележат. Лео Меси пък постави своеобразен антирекорд – първи мач с националния тим без удар към вратата на съперника в продължение на 60 минути. В останалото време до края на мача това се промени, но суперзвездата не успя да вкара гол за тима си.

Втората част определено беше за южноамериканците, които доминираха доста повече, но „кръстоносците“ удържаха набезите, въпреки че на моменти силите им изглеждаха изчерпани. Към края на редовното време, срещата започна да се поизнервя, а аржентинците объркани от липсата на гол се опитваха всячески да манипулират рефера Йонас Ериксон от Швеция, който обаче не поддаваше на инсинуациите на именития тим.

В крайна сметка мачът с участието на големите фаворити за световната купа стигна до продължения. Алпийците вдигнаха оборотите и първото продължение се игра на много високо темпо с повече шансове за Швейцария. Аржентина се опита да атакува през второто продължение и в крайна сметка Анхел Ди Мария отбеляза златния гол за тима си след великолепна асистенция на Меси.

Последните секунди на мача бяха инфарктни, след като швейцарците почти отбелязаха изравнителен гол. В крайна сметка гаучосите победиха и с помощта на късмета. Аржентина ще се изправи на четвъртфиналите срещу победителя от мача между САЩ и Белгия, който ще се играе малко по-късно в Салвадор.

Коментарите са изключени за Аржентина победи с 1:0 Швейцария след продължения