"Gerald’s Game"
По роман на Стивън Кинг със същото име, филмът взима елементарна ситуация и я усложнява до безумие. Джералд закопчава жена си Джеси за леглото с белезници, за да разнообрази ситуацията в семейното им ложе. Минути по-късно обаче получава сърдечен удар и умира, оставяйки Джеси сама и безпомощна.
"Okja"
Трудно е да се сложи в определена категория. От една страна филмът е sci-fi подобен на "E.T.", но от друга е коментар на консуматорското общество. Всеки случай, "Okja" е доста вълнуващ, а Джейк Джилънхол и Тилда Суинтън играят великолепно.
"Imperial Dreams"
Филмът прави дебюта си на Sundance Film Festival още през 2014 година, а Netflix не го пускат до 2017. Затова и един от най-добрите филми на платформата не получава особено много внимание от публиката. Въпреки че е - един от най-добрите филми на платформата!
"First They Killed My Father"
Режисьор е Анджелина Джоли. Отново адаптация по роман, филмът разказва за момиченце, борещо се за оцеляване по време на геноцида в Камбоджа.
"On Body And Soul"
Бавен и нежен филм, който ни показва двама човека, сънуващи един и същи сън. Унгарската продукция е изключително емоционална и интимна.
"Jim & Andy: The Great Beyond"
Понеже се прави лесно, документалният жанр е много наситен. Малко от неговите представители обаче могат да ангажират вниманието така, както "Jim & Andy: The Great Beyond". В него легендата в комедията Джим Кери разказва за филма си за легендата в комедията Анди Кауфман. Кери е в образ през целия снимачен процес, което хвърля забележителен терор върху екипа.
"Mudbound"
Безспорно един от най-популярните филми на Netflix от последните години разказва история за семейство, жертви на расизма, в Мисисипи след Втората световна война. Перфектен от техническа гледна точка, което е един от най-големите му плюсове.
"13th"
Документалният филм на Ейва Давърнай разкрива какво се случва зад дебелите стени на американските затвори. Давърней се доказва като брилянтен режисьор на документални филми и не се притеснява да критикува системата, която се отнася с цветнокожите затворници по модел от преди Гражданската война в САЩ.
"I Don’t Feel at Home in This World Anymore"
Рут е почти на ръба на нервна криза след като домът й е ограбен. След като осъзнава, че полицията няма да й помогне, тя се сприятелява с Тони, който й помага да събере откраднатите си вещи. Комедията с криминални елементи спечели награда на журито на фестивала Sundance.
"The Meyerowitz Stories"
Този филм разказва историята на трима души, които се събират след като баща им изпада в кома. Това, което отличава този филм е безупречният сценарии на Ноа Баумбах, който се завърна след изчезване от полезрението на и без това нишовата си аудитория. Дори Адам Сандлър и Бен Стилър са добри тук - похвала за режисьора (отново Баумбах). Поздравления за Netflix.
През последните няколко години Netflix се превърна в едно от най-големите имена в развлекателната индустрия. През 2015 г. стрийминг платформата пусна първия си оригинален игрален филм и оттогава продължават стабилно да залагат на такова съдържание.
В последно време някои от най-големите филмови творци подписаха договори да правят филми за Netflix, а рейтингът на платформата расте ежедневно. Филми на Netflix са получавали номинации за „Златен глобус“, „Оскар“ и вече имат премиери на кинофестивала в „Кан“.
И въпреки че не цялото оригинално съдържание си струва гледането, има някои изключителни филми, които не бива да пропускате. С над 80 оригинални филма, предвидени за 2018 г., изборът ще стане още по-голям. За да улесним търсенето, сме подбрали 10 заглавия на Netflix, които си струва да бъдат видяни. Вижте ги в галерията горе.