Shades of blue (NBC)
Събрани точки: 58.
Сериалът разказва историята на Харли Сантос, в ролята на която се превъплъщава Дженифър Лопес. Харли е самотна майка, която работи като детектив в бруклинската полиция. След като бива хваната да извършва нелегална дейност, тя се превръща в информатор на нелегална групировка и работи срещу собствения си отдел.
Първият епизод на сериала беше излъчен на 7 януари 2016г. Реакциите са разнообразни, но предимно позитивни. Въпреки това някои зрители споделят, че сериалът едва ли би се отличил от другите полицейски драми, ако в главната роля не бе Дженифър Лопес.
Angel from Hell (CBS)
Събрани точки: 55
Историята на сериала е доста простичка, а може би и малко банална. Бъбривата Ейми (в ролята – любимката на мнозина Джейн Линч) се самопровъзгласява за ангел-пазител на Алисън (Маги Лоусън). И приключенията започват. Сериалът се излъчва от 7 януари 2016г. Добрата химия между актьорите и невероятния комедиен талант на Линч са това, което го прави забавен.
The Ranch (Netflix)
Събрани точки: 54
За какво става дума? След като приключва кариерата си на полупрофесионален играч на футбол, Колт Бенет (Аштън Кътчър) се завръща в Колорадо, за да помага на брат си Джими (Дани Мастерсън) и баща си (Сам Елиът) да се грижат за ранчото си.
Този сериал на Netflix, както може да се очаква, не е перфектен. Героят на Колт е толкова преувеличено глупав, че понякога се чудиш как оцелява. Задкулисния смях на публиката в повечето случаи дразни. Но пък забавните моменти са в изобилие, актьорите са добри, а сериалът е лек и неангажиращ. Дори и ранчото изглежда истинско, въпреки че е само декор.
Cooper Barrett’s Guide to Surviving Life (FOX)
Събрани точки: 51
Тази комедия, създадена от Джей Лакопо, следва приключенията на 26-годишния Купър Барет (Джак Кътмор-Скот), неговия брат (Джъстин Барта) и двамата му съквартиранти (Джеймс Ърл и Чарли Сакстън), докато се учи да живее и да оцелява в големия и шарен свят.
Сериалът получава смесени реакции. Докато някои твърдят, че нищо в него не е забавно или ангажиращо, то други го намират за изключително симпатичен и смешен.
Lucifer (FOX)
Събрани точки: 49
Замисълът накратко: отегченият Луцифер (Том Елис) се установява в Лос Анджелис и се заема да помага на местния детектив Клои Декър (Лорън Джърман) да разрешава най-заплетените престъпления.
Сериалът е посрещнат по-скоро позитивно. Актьорите Елис и Джърман изглежда могат да си партнират прекрасно на екрана, но пък концепцията на шоуто е това, което не привлича някои недоволни зрители. Въпреки всичко, възможността да гледаш как характера на самия Луцифер се променя към по-добро, докато е зает да помага с разрешаването на сложни случаи, не е за изпускане
Bordertown (FOX)
Събрани точки: 46
Това е анимиран комедиен сериал от Марк Хентеман и Сет Макферлън (които стоят също и зад сериали като „Family guy”). Неговият фокус е върху живота на две семейства, които живеят близо до границата между САЩ и Мексико.
Сериалът излъчи своя премиерен епизод на 3-ти януари 2016г. и от тогава се радва на разнообразни реакции. Докато за някои сценарият е доста смешен и пиперлив, други го намират за твърде остър и обиден. Но в крайна сметка това важи и за всеки проект на Макферлън.
Crowded (NBC)
Събрани точки: 45
Спокойният живот след пенсия на Майк (Патрик Уорбъртън) и Марта (Кери Престън) бива грубо прекъснат, когато двете им пораснали дъщери (Миранда Косгроув и Миа Серафино) се нанасят обратно вкъщи.
Въпреки добрия актьорски състав, ситкомът не съумява да задържи достатъчен брой зрители пред екрана. И може би това е така, защото всичко в него е до болка познато – концепцията, героите, фалшивият смях зад кадър – сякаш първият епизод е излъчен не преди по-малко от месец, а в ранните дни на 90-те.
The Passion (FOX)
Събрани точки: 40
Каква е концепцията? Ами обещаваща – мюзикъл на живо от Ню Орлиънс, който разглежда последните часове от живота на Исус Христос, воден от Тайлър Пери. А какви са реакциите? Негативни.
Първият двучасов епизод грубо нарушава единственото правило за представянето на история в телевизията – покажи, а не разказвай. Историята така и не набира скорост, изглежда твърде комерсиално, твърде американизирано. Критиците го слагат в категория провал.
Fuller House (Netflix)
Събрани точки: 35
Семейство Танър се завръща. Ди Джей Танър-Фулър (Кендис Камерън Бюр) е наскоро овдовяла и работи като ветеринар в Сан Франциско. Сестра й Стефани, най-добрата й приятелка Кими и Рамона (дъщерята на Кими) се нанасят в къщата й, за да й помагат да се грижи за тримата си сина. Баща й (Боб Сагет), чичо Джеси (Джон Стеймос) и чичо Джоуи (Дейв Кулиър) също са чести посетители.
Шоуто е рай за носталгично настроения индивид – почти същата концепция като на „Пълна къща“, почти същото настроение, почти същия актьорски състав. И това е едновременно най-добрата и най-лошата страна на сериала. Степента, до която се харесва, се определя от факта дали този, който гледа, е бил фен на „Пълна къща“ или не.
Criminal Minds: Beyond Borders (CBS)
Събрани точки: 28
Това е третият сериал от франчайза на „Престъпни намерения“. Следва живота на ФБР детектива Джак Гарет (Гари Синис), профайлъра Матю Симънс (Даниъл Хени) и техническия анализатор Ръс „Монти“ Монгомъри (Тайлър Джеймс Уилямс), докато те се опитват да помагат на американци, изпаднали в беда в чужбина.
Сериалът не се възприема добре. CBS са свършили добра работа, възлагайки на познати лица повечето главни роли, защото това май е единствената добра черта за тези едноизмерните герои. Насилието е толкова свободно представено в шоуто, че то не се използва като средство за задвижване на историята напред, ами служи за отвличане вниманието на хората от него. Но пък ако сте харесали „Престъпни намерения“ и имате желание да гледате същия сериал в малко по-различна среда – това е вашето предаване!
Сериалите, които имахме възможност да гледаме през годината досега, ни представиха различни идеи за забавление. Ясно е, че не можем да изгледаме всичките. На кои от тях си струва да отделим време?
Да определим кое предаване си заслужава да бъде гледано и кое не, е доста трудна задача. Затова тук е мястото да се вслушаме в мнението на експертите. В крайна сметка, не всичко, завоювало място на малкия екран, е наистина добро.
Сайтът Metacritic работи с група критици, на които дава задачата да оценят даден сериал и в зависимост от резултатите се генерира база данни със среден сбор от точки за всяко предаване. За да могат да влязат в класацията, всеки един от следващите сериали е бил оценен и рецензиран поне 7 пъти.
Предлагаме ви в галерията горе да се запознаете с 10 от най-зле оценените сериали за 2016г., които спокойно можете да пропуснете.