През 1941 г. любимият на мнозина супергерой Капитан Америка се появява за първи път в комикс на Marvel. Показан как удря фюрера на дебютната си корица, Капитанът започва живота си като скромният Стив Роджърс, мършав мъж, който е твърде слаб, за да се бие във Втората световна война, но след като е подсилен със специален серум, става перфектният войник. След това Роджърс получава званието капитан и е назначен в 1-ви батальон, 26-ти пехотен полк, 1-ва пехотна дивизия.
Докато Капитан Америка е измислен герой, неговата военна единица не е – тя съществува и е активна и днес.
26-ти пехотен полк
26-ти пехотен полк е създаден в първите години на 20-ти век, за да подкрепи прекомерно разширената американска армия, която провежда операции във Филипините, Куба и Пуерто Рико. 26-ти започва службата си на Филипините и скоро печели първата си битка. Той прекарва по-голямата част от своето съществуване преди Първата световна война в югозападната част на Тихия океан, на индийската граница и на мексиканската граница.
Когато настъпи Първата световна война, 26-ти пехотен полк е една от малкото части на американската армия, готови да бъдат незабавно изпратени в чужбина. Те заминават за Франция като първата американска експедиционна дивизия през юни 1917 г. По-късно дивизията ще бъде преименувана на Първа дивизия, която ще стане известна като Голямата червена.
Отличителният знак на 26-ти пехотен полк е синият връх на стрела, който прилича на лопата. В резултат на това полкът си спечелва прякора „Сините пики“.
Когато полкът достига Франция, те бързо са изпратени на фронтовата линия, където се бият в жестока битка и търпят тежки загуби. Над 900 сини пики са загубени само за 6 месеца.
В битката при Соасон 26-ти започва с 3100 души, но остава само с 1500 в края. Полкът също така губи своя командир, изпълнителен офицер, старшина и двама от трите си командири на батальона. Но пиките се бият героично и са наградени с повече бойни ленти от всеки друг полк на САЩ, участвал във войната. Когато боевете приключват, 26-ти прекарва кратко време в Германия като окупационна сила.
Втората световна война
26-ти пехотен полк отново е подготвен за война, след като японците атакуват Пърл Харбър през декември 1941 г. Войниците са причислени към 1-ва пехотна дивизия и са изключително заети през войната, като участват в някои от най-известните битки на конфликта.
Като начало те се бият в Северна Африка, водейки първата по рода си десантна атака на САЩ. След това се бият при прохода Касерин. През лятото на 1943 г. те нахлуват в Сицилия, а година по-късно пристигат на плажа Омаха по време на Десанта в Нормандия.
Превземат първия германски град Аахен, участват в Арденска офанзива и пресичат Рейн.
Пиките приключват войната със 7 бойни ленти на флага си, 5 чуждестранни награди и цитат за президентска единица (Presidential Unit Citation). След това прекарват още време в Германия като окупационна сила за втори път. Германия става като втора родина за полка.
Виетнам
По време на войната във Виетнам 26-ти пехотен полк отново е назначен към 1-ва пехотна дивизия. Те пристигат в страната през 1965 г. в редиците на първата част на Америка с размер на дивизия, която достигна до Виетнам.
Войниците се борят упорито, печелейки единадесет бойни ленти за знаме, две чуждестранни награди и награда за доблест, преди да бъдат изтеглени от страната през 1970 г. след 5 години в региона.
След Виетнам 26-и са изпратени обратно в Германия.
Полка на Балканите и в съвремието
През 1996 г., почти век след сформирането на полка, пиките са изпратени на Балканите и служат в Босна, Република Северна Македония и Косово, добавяйки още награди към впечатляващата им колекция.
В началото на 21 век полкът отива и в Ирак като част от операция „Иракска свобода“, а след това в Афганистан за операция „Непреклонна свобода“.
Не е изненада, че толкова богато награждавана и опитна единица е избрана за люпилнята на Капитан Америка. Въпреки това, докато в измислената вселена на Marvel 26-ият е подпомогнат от свръхчовек, свръхчовешките постижения на реалния 26-ти са постигнати от обикновени мъже, които вършеха необикновена работа.