Bell Labs имат експерти по въпроса с удобството, които се присъединяват към изследванията и тестват различните модели. Те виждат всеки от моделите колко бързо и точно се използва и така отсяват по-ефективните.
В крайна сметка, остават 5 модела: познатият ни, два кръгли, един с две вертикални колони и един с две хоризонтални колони.
Тестващите моделите изразяват предпочитания към кръглите цифри, както са при шайбата. Не харесват вертикалните колони, въпреки че правят по-малко грешки на тях (в известна степен защото набират цифрите по-бавно). Разликите в скоростта на набиране, както и в предпочитанията на тестващите, обаче са малки и затова Bell решава да използва познатото ни разположение на числата по инженерни причини.
Все още обаче остава въпроса как да бъдат подредени цифрите в така подредените копчета. На тестващите се дават листове с нарисуваните копчета и от тях се иска сами да разпределят цифрите. Отново – на нас може да ни се струва глупаво, но за тези хора това са напълно нови неща, освен може би за малцината, които са ползвали калкулатори по онова време, които имат подобен, но не същия циферблат.
8% обаче попълват цифрите като на калкулатор – 789, 456, 123, 0.
7% ги попълват от горе надолу – 147, 258, 369, 0.
55% посочват най-очевидния вариант – от ляво надясно, от горе надолу, с 0 най-долу: 123, 456, 789, 0.