Хората в интернет питат защо виждаме Луната през деня

| от |

Редица хора се оказват объркани защо Луната понякога се вижда през деня, а част от тях изглежда вярват, че това е някакво ново поведение на спътника.

Стю Питърс, телевизионен водещ и теоретик на конспирацията с десноцентристки възгледи, публикува, каквото изглежда смята, че е доказателство за нов феномен в X (Twitter), като пише драматично: „Това пълнолуние е в средата на деня. Това не би трябвало да се случва.“

Освен изненадващия брой репостове за на практика снимка с ниска резолюция на нормалната Луна, други потребители също се съгласяват, че нещо не е наред с небето.

„Забелязвам го вече от няколко години насам. Ходя на разходка по 3 пъти на ден и винаги виждам Луната от едната страна, а Слънцето от другата сутрин и до по-късно“, отговаря един потребител, преди да хвърли втора теория на конспирацията. „Нещо много изкуствено се случва. Слънцето сега е бяло, а не жълто, както беше, когато бяхме деца. Луната свети като фенерче, не изглежда истинска. Определено трябва да се запитаме какво се случва с небето ни! Да не говорим за всичкия кемтрейлс.“

…Ох, откъде да започнем.

Като начало, Слънцето не е променило цвета си. То остава синьо-зелено, макар че е възможно да е изглеждало по-жълто, когато сте били по-млади, поради по-високите нива на замърсяване. Що се отнася до Луната – макар че изглежда по-ярка през нощта поради липсата на друга светлина – тя винаги е била видима през деня, освен за няколко дни около новолунието, когато може и да не се вижда поради конкуренцията на разсеяната светлина на Слънцето.

Един бърз поглед към орбитата на Луната и на Земята би трябвало да изясни всичко добре.

Както виждате, Луната отразява слънчевата светлина към Земята (по време на повечето си фази) през деня и през нощта. Това не е нещо необичайно или доказателство за някакъв вид конспирация, то е там през повечето време. Просто трябва да гледаме малко по-често нагоре. Там е хубаво.

 
 
Коментарите са изключени за Хората в интернет питат защо виждаме Луната през деня

Повече информация Виж всички