Катя Михайлова
Много често съвместимостта и химията в отношенията се възприемат като взаимнозаменяеми от хората . Но те са различни и разликата им е важно да се разбере.
Високата съвместимост в отношенията идва от сходството в начина на живот между двама души и в ценностната им система. Но, една връзка с висока съвместимост, но с ниско ниво на химия, е много вероятно да бъде скучна поредица от срещи и разговори, след което, двете страни постепенно започнат да се отчуждават една от друга и в един момент престават да се виждат. От друга страна, химия без съвместимост, мого често води до катастрофа.
Поведението тогава става напълно ирационално. Така е когато знаете, че опредемен човек не е за вас, но не може да спрете да го виждате.
В същото време химията, сама по себе си, представлява много силно привличане между двама души и създаване на емоционална връзка в настоящето. Двойките са заедно през цялото време и обикновенно това никога не е достатъчно. Тогава се създават множество незабравими моменти. „Истинската любов е когато двама души имат патологии, които се допълват един друг.“ Високите нива на химията обикновено идват при хора с противоположни качества. Например момиче, което е лесно възбудимо, енергично и дейно ще има висока степен на химията с човек, който е спокоен, мек и отговорен. Интровертите обикновено имат естествена химия с екстровертите. Хората, които са дисциплинирани и интензивни, често работят най-добре с хора, които са спонтанни и неорганизирани.
За разлика от съвместимостта, липсата на химия не отблъсква хората един от друг. Липсата на химия просто води до липсата на емоционална интензивност.
Казват, че продължителността на най-страстното привличане трае 9 седмици и половина. Ако любовта може да е „от пръв поглед“, то тогава привличането е „от първа миризма“, като първопричината за нея е по-скоро обонянието, отколкото зрението.
Та, според вас, кое е по-важно в отношенията между хората – химията или съвместимостта?
Още от Катя може да видите тук