Египетската полиция използва сълзотворен газ срещу ислямистите, които се противопоставят на новия закон, който забранява неразрешените протести, пише Daily News Egypt.
Движението „Мюсюлмански братя” обеща да продължи ежеседмичните си протести, които организира след обедните молитви откакто бе свален Мохамед Мурси.
Полицията използва сълзотворен газ срещу стотиците привърженици на Мурси, които провеждаха демонстрация пред президентския дворец в Кайро. Свидетели са чули и изстрели. Също така сълзотворен газ е използван и в квартал Мохандесин, по пътя към пирамидите. Демонстрантите отвърнаха хвърляйки камъни и с палене на автомобилни гуми.
Войната в Сирия създава поколение на проблеми деца, над един милион сирийчета, бежанци в съседни страни нямат достъп до образование, нормален семеен живот или детство, пише New York Times.
„Светът трябва да предприеме действия за да спаси поколението травмирани, изолирани и страдащи деца от катастрофата. Ако не действаме бързо това поколение невинни ще понесе последствията на войната”, се посочва в доклад на Агенцията за бежанците към ООН.
„Децата от всички възрасти страдат както физически, така и психически. Деца са ранявани и убивани при снайперна стрелба, ракети, мини и падащи отломки”, се добавя в доклада.
Индонезийската полиция прекрати всякакво сътрудничество с Австралия по отношение на контратероризма, като резултат от разкритията за шпионаж, пише Sidney Morning Herald.
Министърът на външните работи на Индонезия, Марти Наталегава, подчерта още веднъж, че извиненията на австралийския премиер Тони Абът не са достатъчни.
Индонезия настоява са сложен процес на създаване на „етичен код”, който да управлява отношенията между двете страни.
На въпрос относно „дългия път пред процеса”, Наталегава отговори смеейки се:
„О- дългия и ветровит път…как се пее в песента? „Извинявай” е най-трудната дума?”.
Той подчерта, че въпросът за шпионажа трябва да бъде разгледан на среща лице-в-лице между премиерите на Австралия и Индонезия.