Лидерът на Социалдемократическия съюз /СДСМ/ Зоран Заев разпространи днес нови аудио записи, в които основни герои са отново македонския премиер Никола Груевски както и бившия министър на външните работи Антонио Милошоски. Те се отнасят за преговорите относно спора за името на Македония между властите в Скопие и в Атина.
Никола Груевски в продължение на 9 години твърди, че твърдо защитава конституционното име на Република Македония и националната идентичност.
От днешните разговори, в един от тях участва и бившият шеф на спецслужбите Сашо Миялков, става ясно, че Груевски е готов на големи компромиси с южния съсед.
БГНЕС припомня, че поради спора за името, членството на Македония в ЕС и НАТО е блокирано от близо две десетилетия.
Очаквайте подробности. /БГНЕС