Журналисти протестираха пред Комисията за финансов надзор срещу санкциите, наложени на няколко медии.
Рекордната глоба от 160 000 лева трябва да плати медийната група „Икономедиа“, която е издател на „Капитал“ и „Дневник“ за публикации, окачествени като пазарни манипулации, заради отказа на журналистите да разкрият източниците си.
Със 100 хиляди лева е глобено изданието „Зов нюз“ от Враца. Става въпрос за публикации около напрежението в банковата система през юни миналата година.
Според протестиращите, ако българските медии не проявят солидарност, както беше проявена във Франция, утре съдбата изобщо на българските медии ще бъде много нерадостна, а това ще се отрази и на цялостната, не само политическа, но и икономическа ситуация в страната. / БНР