Нашата представа за размера има тенденцията да се адаптира към обстоятелствата. Когато мислим за комети, ги сравняваме с други астрономически обекти. В този случай, кометата 67Р / Чурюмов-Герасименко – широка само три километра – изглежда малка.
Въпреки това, както може да видите на снимката отгоре, нещата изглеждат съвсем различно, когато кометата се сравни с нещо, което наистина познаваме – като високите сгради.
Смятаме, че Чурюмов-Герасименко е достатъчно малка, за да може човек да извърви разстоянието от единия край до другия за по-малко от един час, лесно забравяме триизмерния характер на нещо подобно – три километра в диаметър не е голяма работа, но само два километра са достатъчни, за да изчезнат динозаврите.
На снимката е направена комбинация на Лос Анджелис със снимка от Розета, когато се срещна с Чурюмов-Герасименко, преди да влезе в орбитата и в крайна сметка да свали сондата.
Но въпреки че сондата на Розета леко кацна на повърхността на кометата, това няма да бъде така с Чурюмов-Герасименко, ако се удари в Лос Анджелис. Вероятно имате поне някаква представа какво би се случило при такъв сблъсък, въпреки че степента на щетите в голяма степен зависи от скоростта на движение при удара.
Чурюмов-Герасименко никога няма да премине в орбитата на Земята, няма опасност от сблъсък, поне докато някоя нейна близка среща с друга планета не промени траекторията на движение. За съжаление, това не може да се каже за другите, дори и по-големи астероиди и комети.
В същото време, Кристофър Бек, учител по физика в гимназията, е направил забележително сравнение на размера на кометата 67Р с известните самолети от научнофантастичните филми.
Неговите илюстрации показват кометата поставена до известните кораби от „Стар Трек“, „Star Wars“ и „Бойна звезда Галактика“.